Sağlık Turizmi Ajansı

Sağlık turizmi ajansı, sağlık sektöründe faaliyet gösteren kuruluşlara tasarım ve dijital pazarlama konularında destek sağlayan bir reklam ajansıdır. Estetik merkezleri, diş klinikleri, hastaneler, saç ekim merkezleri ve güzellik merkezleri gibi kuruluşlar desteklenmektedir.

Sağlık Turizmi Ajansı
Sağlık Turizmi Ajansı

Sağlık Turizmi Ajansı Nedir?

Geçtiğimiz yıl, 20’den fazla markanın yurtdışından hastalar getirmesini sağladık ve reklam bütçelerini verimli bir şekilde kullanmalarına yardımcı olduk. Deneyimli bir sağlık turizmi ajansı olarak, başarıya giden ipuçları konusunda bilgi sağlamaktan mutluluk duyuyoruz.

Sağlık Turizmi Ajansı mı Arıyorsunuz?

Sağlık Turizmi Reklam Ajansı

Sağlık turizmi ajansı olarak, Türkiye’nin fayda odaklı hizmet sunan sağlık kuruluşlarına yönelik estetik klinikleri, diş poliklinikleri, saç ekim merkezleri ve hastaneler için uzman ekibimizle etkili sağlık turizmi stratejileri oluşturuyor ve geliştiriyoruz.

 • Sağlık Turizmi Reklam Ajansı
  Sağlık Turizmi Reklam Ajansı

  Büyük veya küçük fark etmeksizin, hem yeni kurulan hem de köklü sağlık kuruluşları için uygun fiyatlarla dijital büyüme sağlama taahhüdünde bulunuyoruz.

“Fotoğraf ve Tasarım” Neler Yapar?
Sağlık Turizmi Danışmanlığı Sunar
Dijital Pazarlama Sürecini En Verimli Şekilde Yönetir
Kreatif Tasarımları İle Güven Aşılar
Fotoğraf ve Video Prodüksiyon İmkanı Sağlar
Sağlık Turizmi Paketi
Karşılanabilir Fiyatlar, Maksimum Fayda.
Marka Oluşturma ve GeliştirmeMarka Oluşturma ve Geliştirme
Marka KonumlandırmaMarka Konumlandırma
Reklam ve Tasarım Dili OluşturmaReklam ve Tasarım Dili Oluşturma
Sağlık Turizmi Odaklı Web Tasarım & YazılımSağlık Turizmi Odaklı Web Tasarım & Yazılım
PDF Tanıtım Kiti ve Form TasarımlarıPDF Tanıtım Kiti ve Form Tasarımları
Fotoğraf ve Tanıtım Filmi ÇekimiFotoğraf ve Tanıtım Filmi Çekimi
Hasta Transfer Videosu ProdüksiyonuHasta Transfer Videosu Prodüksiyonu
Kurumsal Sosyal Medya YönetimiKurumsal Sosyal Medya Yönetimi
Teklif Alın

Medikal Turizm Reklam Ajansı Hizmetleri

Sağlık turizmini geliştirmek ve yurtdışındaki hastalara ulaşmanız için verdiğimiz estetik ve yaratıcı sağlık turizmi reklam ajansı hizmetleri:

Sağlık turizmi ajansı olarak Doktor ve kliniklere özel olarak sağladığımız hizmetler şunlardır:

 • Teşvik ve yetki belgesi danışmanlığı
 • Sağlık turizmi odaklı web tasarımı ve yazılım hizmetleri
 • Hastane CRM yazılımı
 • Google Ads ve sosyal medya reklam yönetimi
 • Hasta transfer tanıtım filmleri ve fotoğraf prodüksiyonu

Sağlık Turizmi Ajansı Neden Önemli?

Sağlık turizmi ajansı potansiyel hastalara ulaşmak, hangi ülkeyi hedefliyor olursak olalım, aslında sandığınız kadar zor değildir. Ülkemizde tedavi olmak isteyenleri hedeflemek için dijital pazarlama yöntemlerini kullanmak mümkündür. Hatta bazı klinikler bu yöntemleri kendileri uygulamaya çalışmaktadır.

 • Ancak nerede ve neden başarısız oluyorlar?
 • Biz, sağlık turizmi ajansı olarak, sizlere başarıya giden püf noktalarını açıklamaya çalışacağız

Sağlık Turizmi Ajansları

Sağlık turizmi ajansı sağlık turizminde başarılı olmanın mutlak koşulu: Güven, Güven, GÜVEN! İnsanların tedavi amacıyla başka bir ülkeye gitmeyi düşünmeleri konusundaki kaygılarını anlayabilmek için biraz empati yapmak önemlidir. Haklı olarak, tedavi sürecinde neyle ve kiminle karşılaşacaklarını, hangi şartlarda tedavi göreceğini merak etmektedirler.

 • Yabancı hastaları binlerce kilometre uzakta sağlık hizmeti almak için ikna etmek için güven duygusunu sağlamanız gerekmektedir.
 • Aynı zamanda birçok rakibinizin arasından sıyrılmanız gerekmektedir.
 • Bu nedenle, ilk etapta güven veren, yaratıcı ve bütünlük içinde tasarlanmış bir kurumsal kimliğe sahip olmanız önemlidir.
 • Ayrıca reklam kampanyalarınızda gerçek fotoğraflar, videolar ve gerçek kişileri kullanmanız da sizi bir adım öne taşıyacaktır

Sağlık Turizmi Reklamcılığı

Sağlık turizmi ajansı olarak sağlık turizmi sektöründe dijital reklamlarınızın temelini oluşturacak olan unsurlar web siteniz ve sosyal medya hesaplarınızdır. Harcadığınız bütçelerin boşa gitmemesi ve kampanyalardan verimli sonuçlar alabilmeniz için aşağıdaki şartlara sahip olmanız gerekmektedir. Aynı zamanda uluslararası sağlık turizmi ajansı yetki belgesi almak için de bu şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Şartları sıralayacak olursak:

 • Kurumsal kimliğinizle bütünleşik, çok dilli (multilanguage) ve arama motoru pazarlamasına uygun bir web sitesine sahip olmanız önemlidir.
 • Ayrıca web sitenizin veya açılış sayfanızın (landing page) süper hızlı ve %100 mobil uyumlu olması gerekmektedir.
 • Bu kriterler, arama motorlarında önemli bir yere sahiptir.
Sağlık Turizmi Reklamcılığı
Sağlık Turizmi Reklamcılığı

Sağlık Turizmi Dijital Pazarlama 

Tasarım ve reklam dilinize uygun, düzenli olarak yönetilen ve organik olarak büyüyen sosyal medya hesaplarına sahip olmanız gerekmektedir. Başka bir deyişle, takipçi, beğeni veya etkileşim satın alınmış hesaplarla verimli sonuçlar elde etmek mümkün değildir!

 • Google Ads reklam hesabınız doğru teklif stratejisine ve doğru zamanda odaklanmalıdır.
 • Bütçenizin yüksek olması işleri kolaylaştırabilir, ancak yeterli değildir.
 • Kampanyanızın verimli bir şekilde yönetilmediği ve doğru ülkeleri veya kitleleri hedeflemediği takdirde bütçeniz boşa gider ve daha düşük bütçeli rakiplerinizin gerisinde kalırsınız.

Türkiye Sağlık Turizmi

Sağlık turizmi ajansı, aylık çalışma modeli çerçevesinde size pazarlama desteği sağlar. Sizi hedef kitlenize ulaştırır, reklamlarınızı doğru kişilere gösterir ve bütçenizi verimli bir şekilde kullanmanızı sağlar. Ancak, tedavi süreçlerinde araştırma yapan kişilerin sizinle iletişim kurmasından sonra satışı gerçekleştirecek olan sizlersiniz.

 • İyi bir satış personelinizin olmaması durumunda, sağlık turizmi ajansının dönüşüm oranları ve getirdiği potansiyel müşteri sayısı önemini yitirir.
 • Sonuçta, işi tamamlayacak olan kişi satış personelinizdir.
 • Bu nedenle, satış personelinizin hedeflediğiniz ülkelerin dilini iyi konuşabilmesi ve ikna kabiliyetinin güçlü olması gerekmektedir.

Ayrıca, her form, telefon numarası ve WhatsApp tıklaması için ödeme yaptığınızı unutmayın. Takip edilmeyen satış personelleri genellikle bütçenin boşa harcanmasına neden olabilir. Eğer geniş bir personel ağına sahipseniz, Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) yazılımlarını kullanabilirsiniz. CRM hakkında daha fazla bilgi edinmek için sağlık turizmi ajansımıza başvurabilirsiniz.

Profesyonel Sağlık Turizmi Ajansı

Eğer kurumsal kimliğinizin yeniden tasarlanması gerekiyorsa, bunu ertelememelisiniz. Bu süreç size tabela, matbaa gibi masraflar getirebilir. Ancak, bu maliyetler ileriye dönük olarak düşünüldüğünde elde edeceğiniz gelir ve prestij ile kıyaslandığında oldukça küçük kalacaktır. Sağlık kuruluşunuzun sağlam bir temel üzerinde büyümesi, kurumsal hafızaya ve marka bilinirliğine bağlıdır.

 • Unutmayın, önemli bir reklam bütçesi ayıracaksınız.
 • Bu bütçelerin boşa gitmemesi için web sitenizin tasarımında kaliteden ödün vermemelisiniz.
 • Kendi başınıza web sitesi oluşturucularla çalışmak, sosyal medya hesaplarınızı ve reklam hesaplarınızı amatör bir şekilde yönetmek akıllıca bir seçenek değildir.
 • Bu gibi kısa vadeli kazanç sağlayacak hamleler, uzun vadede zaman ve para kaybına dönüşecektir.

Sağlık turizmi ajansı ile çalışmak yerine markanız bünyesinde kendi ekibinizi oluşturmayı da düşünebilirsiniz. Ancak, bu durumda web tasarımı, grafik tasarım, dijital pazarlama ve sosyal medya konularında uzmanlaşmış kişileri işe almanız gerekecektir. Bu da sağlık turizmi alanında uzman bir reklam Sağlık turizmi ajansı ile çalışmaktan daha maliyetli olacaktır.

Sonraki Makale: Dijital Reklam Ajansı

Vikipedi: Sağlık Turizmi