E posta pazarlama, dünya genelinde birçok ülke tarafından sıkça uygulanan bir pazarlama tekniğidir. Aslında Amerika’da en yaygın kullanılan pazarlama yöntemlerinden biridir. Son zamanlarda Türkiye’de de önemli ölçüde yaygınlaşmıştır. Çünkü Türkiye’de E-posta pazarlaması alanında büyük fırsatlar olduğu kısa süre önce fark edilmiştir. Türkiye’de internet kullanıcılarının sayısının büyük bir hızla artması, e-posta pazarlama sektörünün büyümesine katkıda bulunmuştur.

E Posta Pazarlama
E Posta Pazarlama

E Posta ile Pazarlama

E posta pazarlama kampanyalarınızı hedef kitlenize en uygun şekilde hazırlamak istemez misiniz? Ayrıca, kampanyalarınıza kaç kişinin eriştiği gibi bilgilere hızlıca ulaşmak istemez misiniz?

 • Türkiye’de mobil cihazlarda İnternet kullanım oranının artmasıyla birlikte e-posta kullanıcı sayısında da bir artış gözlenmektedir.
 • Birçok İnternet sitesi, kullanıcı kayıtlarını e-posta yoluyla gerçekleştirmektedir.

E Posta Pazarlama Araçları

Kullanıcılar arasında iletişim kurmanın bir yolu olarak, e-posta da sıklıkla kullanılmaktadır. Bu nedenle, kullanıcılar e-posta hesaplarını düzenli olarak kontrol etmektedir. E-posta aracılığıyla iletişim kurma yöntemi dünya çapında yaygınlaşmaktadır. Çünkü yazılı bir belge niteliği taşıması da dikkat çekicidir. Elektronik postalar, ciddi bir iletişim aracı olarak hızla popülerlik kazanmaktadır. Bu yaygınlaştıkça, pazarlama tekniklerini de geliştirmektedir.

Özellikle Amerika’da “e-mail marketing” olarak bilinen E posta pazarlaması, dönüşüm oranlarını kolaylıkla takip etmenizi sağlar. Şimdi, otomatik olarak nasıl yapılacağını düşünebilirsiniz. İlerleyen bölümlerde, bu tekniğin vazgeçilmez noktalarını size aktaracağım.

E Posta Pazarlama Nedir?

E posta pazarlama, ciddi bir iş alanı olarak ortaya çıkmaktadır. İletilmek istenen mesaj, kullanıcılara etkili bir şekilde iletilirse, gerçek müşterilerle birebir iletişim kurma imkanı sağlar. E-posta pazarlaması, birinci elden müşteri potansiyeline güçlü bir şekilde mesaj iletmek için en iyi yollardan biri olarak öne çıkmaktadır. Doğru hizmetlerle birleştirildiğinde, yüksek oranda geri dönüş şansına sahip olabilirsiniz.

 • Deneyimli pazarlama uzmanlarıyla çalışarak istediğiniz sonuçlara en hızlı şekilde ulaşabilirsiniz.
 • Yıllardır e-posta alanında hizmet veren hurseo.com ile çalışmak isterseniz, her zaman bize ulaşabilirsiniz.
 • Pazarlama kampanyanızı hazırlamadan önce e-posta kampanyaları hakkında bizimle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

E Posta Pazarlama Örnekleri

Hedef kitle, her zaman ürünlerinizi satın almaya hazır olmayabilir. Yönlendirmeye ihtiyaç duyarlar. Başkaları tarafından mesajlara maruz kaldıklarında hızlıca harekete geçerler. E-posta aracılığıyla kitlenize sık sık bildirimler göndererek ürünlerinize ve hizmetlerinize talep oluşturabilirsiniz. Dönüşüm oranı, mesajlarınıza kaç kişinin tepki verdiğini rahatlıkla ölçmenizi sağlayacaktır.

 • Pazarlama yöntemlerinize bağlı olarak, kitlenizi yönlendirebilirsiniz.
 • Müşterileriniz, sizi sık sık hatırladıklarında ürün ve hizmetlerinizi satın almak için daha istekli olacaklardır.
 • E-posta pazarlama kampanyaları, doğru planlama ile kısa sürede başarı getirebilir.
E Posta Pazarlama Örnekleri
E Posta Pazarlama Örnekleri

E Posta Pazarlama Nasıl Yapılır?

İletişim, hem firmalar hem de insanlar için son derece önemlidir. İnsanlar, hayatlarını mutlu bir şekilde geçirmek ve kendi çıkarlarını artırmak için sık sık iletişim kurarlar. Firmaları ele aldığımızda da aynı durumu görürüz. Firmalar, pazarla ve müşterilerle iletişim kurmadan ayakta kalamazlar. Bu bilince sahip olan işletme yöneticileri, sürekli olarak yeniliklere açık olurlar ve müşterilerin zihninde yer almak için çaba gösterirler. E posta pazarlama kampanyaları da mükemmel bir iletişim biçimidir. Bu nedenle, firmalar müşterilere e-posta yoluyla hitap etmek isterler. Müşterilerin özel alanlarına doğrudan girerek güven kazanmak isterler. Bu güvenin yanı sıra ek satışlar yaparlar ve marka bilinirliğini artırırlar.

 • Doğru içerikle birlikte doğru zamanda müşterinin özel alanına girmek, bir firmanın atabileceği en etkileyici adımlardan biridir.
 • Müşteri, en ilgilendiği zamanda sizin mesajınızı doğrudan alacaktır.
 • E-posta pazarlamanın gücü tam olarak burada yatmaktadır.

E Posta Pazarlama Kampanyası

Günümüzde büyük bir çoğunluk, e-posta hesaplarını her gün birkaç kez kontrol etmektedir. Milyonlarca İnternet kullanıcısı günlük olarak e-postalarına erişim sağlamaktadır. Tahmin edebileceğiniz gibi, bu sayı oldukça yüksektir. Her gün en az 36 milyon kişi e-posta hesaplarını kontrol etmektedir.

 • Firmalar için süreklilik önemlidir. İletişim kurmadan var olmanın mümkün olmadığını düşünebiliriz.
 • Her gün yeni müşterilerle ilişki kurmanız gerekmektedir.
 • Bu nedenle, E-posta pazarlama hizmetini gözden geçirmeniz sizin yararınıza olacaktır.

E-Mail Marketing Eğitimi

Günümüzde web sitesini dikkate alan müşteri oranı hızla artmaktadır. İnternet üzerinde hızlıca erişilebilir olmanız durumunda satışlarınızı önemli ölçüde artırabilirsiniz. Bu noktada, hedef kitlenize uygun olarak gönderilen e-posta mesajlarının büyük katkısı vardır. Sizin iletmek istediğiniz mesajlar aracılığıyla müşterilerinizi web sitenize yönlendirerek etkileyici bir dönüşüm oranı elde edebilirsiniz. Bu dönüşümler aynı zamanda Google’da da yükselmenizi sağlayacaktır.

 • Ayrıca, müşterilerinizin sizi ve sitenizi arama motorlarında aramasını teşvik edebilirsiniz.
 • Bu faktörler, dönüşüm oranınızda hemen bir artış sağlayacaktır.

Satış E-Posta Örnekleri

Sosyal medya, pazarlama dünyasına ilginç yenilikler getirmiştir ve web sitesini güçlendirmek isteyen firmalar için vazgeçilmez bir araç haline gelmiştir. Pazarlamak istediğiniz ürün ve hizmetleri hızlı bir şekilde müşterilerinize yönlendirmek için etkili bir araç haline gelmiştir.

 • Sonuç olarak, pazarlama bir bütündür. Hedef kitle üzerinde istenilen etkinin oluşturulmasıyla ilgili tüm yöntemleri kapsar.
 • İletmek istediğiniz mesajları belirledikten sonra, bu konuda uzman kişilerden destek alarak gerekli hizmetleri satın alabilirsiniz.
 • E-posta pazarlama konusunda aklınıza takılan tüm soruların cevaplarını hemen öğrenmek için telefon numaramızı arayabilirsiniz.
Satış E-posta Örnekleri
Satış E-posta Örnekleri

E Posta Pazarlama Avantajları

E posta pazarlama, belirlediğiniz hedeflerinizi gerçekleştirmenize olanak sağlar. En uygun maliyetle en doğru kitleye ulaşmanızı ve hedeflerinizi gerçekleştirmenizi sağlar. Bu süreçte kullanıcı verilerini önceden toplamanıza imkan tanır. Örneğin, hedef kitleniz genç erkekler ise 35 yaş altındaki bu kitleye odaklanarak en düşük maliyetle en başarılı sonuçları elde etmenizi sağlar. Gönderdiğiniz mesajların hedef kitleniz tarafından nasıl karşılandığını merak ediyor olabilirsiniz.

 • Şunu kesinlikle bilmelisiniz: E-posta pazarlama ile gönderdiğimiz e-postaların alıcı tarafından okunup okunmadığına dair verilere erişmek mümkündür.
 • Yanlış veya aktif olmayan bir kitleye mesaj gönderdiğinizi düşünüyorsanız, bunu kolaylıkla kontrol edebilirsiniz.
 • Hızlı sonuçlar elde etmek için e-posta pazarlama hizmetinden yararlanmak mantıklı bir seçenektir.

E Posta Pazarlama Önemi

Müşterileriniz, sık sık e-posta kutularını kontrol ettikleri için mesajlarınız hızlıca onlara ulaşır.

 1. İnsanlar, adlarıyla hitap edildiğinde daha çok ilgi gösterirler. Kişinin adını ve önemsediği bir özelliği vurgulayarak onlara hitap ettiğinizde, akıllarında daha fazla yer edineceksiniz.
 2. Ayrıca, olumsuz bir durum ortaya çıktığında kriz yönetimi için yeni bir e-posta göndererek durumu düzeltebilirsiniz.
 3. Sürekli Erişilebilirlik: E posta pazarlama, hizmetinizin sosyal medya üzerinde sürekli olarak erişilebilir olduğunu çağrıştırır. Müşterileriniz size her zaman ulaşabileceklerini hissederler ve sizinle iletişime geçmek istediklerinde herhangi bir soru işareti oluşmaz.

E Posta Pazarlama Hizmeti

E posta pazarlama, hedef kitlenize hızlı erişim sağlayarak kişiye özel iletişim imkanı sunar. Ayrıca, analiz edilebilirlik ve kriz yönetimi için etkili bir araçtır. Sürekli erişilebilirlik sağlayarak müşterilerinizin size güven duymasını sağlar. Pazarlama kampanyalarınızı oluştururken belirlediğiniz hedefleri pazarlama yöntemlerine dağıtarak, müşterilerinizin ürün ve hizmetlerinizi satın alma olasılığını artırmak için e-posta yoluyla etkileyici mesajlar bırakabilirsiniz. Doğru zamanda, web siteniz üzerinden dönüşüm oranlarını inceleyerek e-posta pazarlama sürecini doğru bir şekilde yönetebilirsiniz.

 • E-mail üzerinden mesaj göndererek müşteriyi yönlendirme sistemi büyük bir pazar oluşturacaktır.
 • Biz, Hurseo.com olarak pazarlama kampanyalarınızı yönetmekten mutluluk duyacağız.

Sonraki Makale: Dijital Pazarlama Hizmetleri

Vikipedi: E Mail Pazarlama