Kurumsal tanıtım filmi markanızı, işletmenizi, ürün ya da hizmetlerinizi hızlı, kolay ve ilgi çekici bir biçimde anlatabilmek için üretilen video içeriklere denir. Yaratıcı ve etkileyici bir tanıtım filmi oluşturmak, hedef kitleye kendinizi daha hızlı anlatmayı sağlarken izleyen kişilerin bu anlatımdan sıkılmamasını ve hedef kitleniz üzerinde güçlü bir etki bırakmasını sağlar.

Kurumsal Tanıtım Filmi
Kurumsal Tanıtım Filmi

Kurumsal Tanıtım Filmi Nedir?

Kurumsal tanıtım videoları ve bu tür reklam filmleri genelde şu alanlarda kullanılır:

 • Tanıtım videosu çekimi, sosyal medyadaki sponsorlu reklam gönderileri için birebirdir.
 • YouTube kanallarında firmayı tanıtmak amacıyla kullanılır.
 • Halka arz videolarında tercih edilir.
 • B2B iş modelinde çalışan şirketler, hizmetlerinin diğer kurumsal markalara sunumunda tanıtım filmlerini kullanır.
 • İhracat yapan markalar ürün kalitesini ve üretim süreçlerini referans olarak müşterilerine iletmek istediklerinde, bu video içerikler etkili birer iletişim aracıdır.
Bilgili,
İlgili ve
Tecrübeli Ekip
Güncel ve
Premium
Ekipman
Profesyonel
Drone
Prodüksiyonu
4K
UltraHD
Çözünürlük

Kurumsal Tanıtım Filmi Çekimi

Kurumsal markalar ile yaptığımız sözleşmeler gereği, tüm kurumsal tanıtım filmi örneklerini burada paylaşamıyoruz. Bu yüzden sektör devi bir kaç marka ile birlikte, orta ölçekli işletmelerden de bir kaç tanıtım filmi çekimi örneğini aşağıya bırakıyoruz.

Profesyonel Video Çekim Örneği
Profesyonel Video Çekimi Örnekler - Deltadiş  Profesyonel Video Çekimi Örnekler - hilton
  Profesyonel Video Çekimi Örnekler - yilmak
  Alfa Dental - Kurumsal Tanıtım Filmi
  Mimsa - Kurumsal Tanıtım Filmi
  Atavip - Kurumsal Tanıtım Filmi
  Dahi Bilişim - Kurumsal Tanıtım Filmi
  Profesyonel Video Çekimi Örnekler - yilteks
  Profesyonel Video Çekimi Örnekler - keles

  Kurumsal Tanıtım Filmi Avantajları

  Etkili bir kurumsal tanıtım filminde neler olmalı? Kurumsal tanıtım filminin veya tanıtım videosunun içeriği, türlere göre değişiklik gösterebilir. Bazı durumlarda havadan drone çekimleri, dış mekan çekimleri gibi geniş açılı görüntüler daha sık kullanılır. Firma tanıtım videosunun türüne göre makro çekimler veya detay videolar da yer alabilir. Örneğin, şehirlerin tanıtım filminde genel manzara daha önemli olduğundan sıklıkla drone çekimlerine yer verilir.

  İşte birkaç kurumsal tanıtım filmi türü:

  Üniversite Tanıtım Filmi
  Otel Tanıtım Filmi
  Okul Tanıtım Filmi
  Ürün Tanıtım Filmi
  Şirket Tanıtım Filmi
  Halka Arz Videosu
  Fabrika Tanıtım Filmi

  Kurumsal Tanıtım Filmi Avantajları
  Kurumsal Tanıtım Filmi Avantajları

  Kurumsal Tanıtım Filmi Nasıl Hazırlanır?

  Ürün tanıtım filmleri, 2023 yılında da oldukça popüler olan bir tanıtım videosu örneğidir. Birçok pazar yeri artık ürün tanıtım videolarını desteklemektedir ve istatistiklere göre bu tür videolar, satışların %210 artmasına yardımcı olmaktadır. Hızla yayılan bilgi ve dijital içeriklerin gelişen teknolojiyle birlikte, ürün tanıtımı ve hizmet pazarlaması konusunda yeni ihtiyaçlar ortaya çıkmaktadır. Potansiyel müşterilere ürünü görmeden önce faydalarını ve özelliklerini aktarmak için en doğru yöntem, ürün tanıtım filmi kullanmaktır.

  • Eğer ürününüzün milyonlarca kişi tarafından fark edilerek satışlarınızı artırmak istiyorsanız, ürün tanıtım filmi başlıca ihtiyaçlarınızdan biri olabilir.
  • Tanıtım filmleri sadece ürüne dikkat çekmekle kalmaz, aynı zamanda doğrudan satın alma davranışını da tetikler.
  • Ürün tanıtımı için video çekimi ve prodüksiyon hizmeti almak için bize başvurarak ücretsiz teklif alabilirsiniz.
  • Profesyonel ekibimiz, ürününüzün satış ve dijital pazarlaması için ayıracağınız zamanı maksimum verimlilikle değerlendirmenize yardımcı olacaktır.

  Kurumsal Tanıtım Filmi Nasıl Olmalıdır?

  Firma/Şirket Tanıtım Filmi, marka ve kurumsal şirketlerin misyon, vizyon ve değerlerini yansıtan, ofis, plaza, fabrika veya tesislerinin genel olarak ürün skalasının sergilendiği, infografiklerle desteklenebilen video içeriklerdir.

  • 2023 yılında yapay zeka gibi yeni dönemlere adım atmaya başladığımızda, bu tanıtım filmleri artık marka ve kurumsal şirketler için popüler ve kurumsal bir zorunluluk haline gelmiştir.
  • Bu tanıtım filmleri, şirket ve kurumsal firmaların web, sosyal medya ve dijital platformlardaki kartvizit niteliğini taşımaktadır.

  Kurumsal Tanıtım Filmi Örnekleri

  Kurumsal tanıtım filmi çekimine başlamadan önce bir hazırlık süreci gereklidir. Bu süreçte, çekim yapılacak işletmenin güçlü yönleri ön plana çıkarılmalıdır. İşletmeyi doğru ve etkili bir şekilde tanımak, bu noktada yardımcı olacaktır. Kurumsal tanıtım videosu hazırlama aşamalarında profesyonel ekibimiz sizlere destek olmaktadır. Diğer tanıtım filmi ajanslarından farklı olarak, öncelikle sizi dinlemekteyiz. Marka hikayenizi öğreniyor, sektör içinde ve hedef pazarda güçlü yönlerinizi belirliyoruz. Kurumsal tanıtım filmi için uzman bir ekip ile işletme analizlerini gerçekleştirerek hedef kitlenizi belirliyoruz.

  • Hedef kitlenizi belirledikten sonra yönetmen ve yazarlarımız bir araya gelerek işletmenizin ihtiyaçlarına uygun ve yaratıcı bir içerikle hedef kitlenizin dikkatini çekmeyi başaracak bir senaryo hazırlamaktayız.
  • Senaryo yazımının ardından profesyonel ekibimiz ve ekipmanlarımız ile sosyal medya mecraları ve diğer dijital platformlarda markanızı yansıtan çalışmalara imza atıyoruz.

  Kurumsal Video Tanıtım Filmi

  Kurumsal video tanıtım filmi aşamaları:

  1. Hedef Kitle Analizi: İşletmenin hedef kitlesini doğru bir şekilde analiz etmek önemlidir. Hedef kitlenizi iyi tanırsanız, tanıtım filminde nelerin ilgisini çekeceğini, hangi görsellerin ve müziklerin kullanılacağını daha doğru bir şekilde seçebilirsiniz. Kurumsal tanıtım filmi ile hedef kitlenize iletmek istediğiniz mesajı ancak onları tanıyarak doğru bir şekilde verebilirsiniz.
  2. Amaç ve Hedefler: Hazırlayacağımız tanıtım filmi ile neyi hedeflediğimizi ve amaçladığımızı bilmeliyiz. Amaç ve hedeflerimizi belirlemek, daha iyi bir senaryo hazırlamamıza yönlendirecektir. Ayrıca tanıtım filminizde öne çıkarmamız gereken noktaları belirlememize yardımcı olacaktır.
  3. Duygulara Hitap Edin: Hedef kitlenizin duyguları, ürünün veya hizmetin kalitesi kadar markanızın da etkisini hissettirir. Bu nedenle tanıtım filmlerinde potansiyel müşterilerinizin duygularına hitap ederek aradaki bağı güçlendirmeniz önemlidir.
  4. Kimliğinizi Yansıtın: Marka algınızı oluşturmak için kurumsal kimliğinizi yansıtmak önemlidir. Kurumsal tanıtım filmlerinde logonuzu ve renklerinizi ön plana çıkarmayı unutmamanız gerekmektedir.
  5. Farklı Olun: Tanıtım filminiz ve anlatılanlar rakiplerinizle aynı olmamalıdır. Hedef kitleniz aynı ise, sizi diğer markalardan farklı kılacak noktaları ele almanız, güçlü ve benzersiz yönlerinizi göstermeniz daha doğru bir yaklaşım olacaktır.
  6. Profesyonel Olun: Tanıtım filmlerinin ön hazırlık, çekim ve kurgu aşamaları, filmin başarısını etkileyen faktörlerdir. Tanıtım filmi için ayıracağını

  Kurumsal tanıtım filmi hazırlarken hedef kitlenizi ön planda tutmanız önemlidir. Bu noktada “Hedef kitleye nasıl ulaşacağız ve nasıl dikkat çekeceğiz?” sorusunu kendinize sormanız gerekmektedir. Bu bölümde, bu soruların cevaplarını sizlere sunarak, Tanıtım Filmi Çekimi Nasıl Yapılır, Tanıtım filmi nasıl çekilir gibi sorulara da yanıt vermeye çalışacağız.

  Kurumsal Video Tanıtım Filmi
  Kurumsal Video Tanıtım Filmi

  Tanıtım Filmi Reklam Filmi Kurumsal

  Uzman bir ekip tarafından yapılan hedef kitle analizinden sonra, nasıl ulaşılacağının belirlendiği hedef kitleye yönelik bir kurumsal tanıtım filmi senaryosu oluşturulması gerekmektedir. İyi bir senaryo, işletmenin ortaya çıkacak ürünü görmesine yardımcı olacak ve çekim sırasında da rehberlik edecektir. Unutmayalım ki nereye gideceğimizi bilemeyiz eğer elimizde bir harita yoksa.

  • Senaryo yazımının ardından, kurumsal tanıtım filminin çekim sürecine girilir.
  • Çekimler tamamlandıktan sonra ekibimiz tarafından değerlendirmeler yapılır ve size onay için sunulur.
  • Kurgu ve montaj işlemlerinden sonra, markanız için en etkili görsel iletişim araçlarından biri olan tanıtım filmine sahip olursunuz.

  Kurumsal Tanıtım Filmi Önemi

  Firma tanıtım filmi yaptırmak isteyen markalar, işletmenin misyonunu, vizyonunu, değerlerini ve gelecek planlarını hedef kitleye aktarmayı hedeflemektedir. Profesyonel bir şekilde hazırlanan bir tanıtım filmi, işletmenin bu amacına ulaşmasına yardımcı olabilir.

  • HurSeo tanıtım filmi ajansı olarak, tanıtım filminin öneminin ve ihtiyaç duyduğu özenin farkındayız.
  • Ürün ve hizmetleriniz için videolarınızı, uzman kişiler tarafından profesyonel ve özgün bir şekilde çekiyoruz.
  • Kurgulanıp montajlandıktan sonra, web sitesi, sosyal medya gibi farklı platformlarda paylaşabileceğiniz formatlarda teslim ediyoruz.

  Sonraki Makale: Profesyonel Video Çekimi

  Vikipedi: Tanıtım Filmi