Google Seo Eğitimi

Google Seo eğitimi, kapsamlı bir “Sık Sorulan Sorular” sayfası gibi biçimlendirilmiştir ve temel SEO tekniklerinden daha gelişmiş tekniklere kadar her şeyi kapsar. SEO’ya yeni başlayanlar için yararlı bir kaynak olsa da, sitenin jargonu ve karmaşık terminolojisi bazı okuyucular için çok fazla olabilir.

Google Seo Eğitimi
Google Seo Eğitimi

Seo Eğitimi Google

Bir web siteniz olduğunda, arama motorları için optimize edildiğinden emin olmalısınız. Bu, arama sonuçlarının en üstünde görünebilmesi için web sayfalarını veya tüm web sitesini optimize etmek anlamına gelir. Google Seo eğitimi Google, web sitenizin Google’da daha üst sıralarda yer almasına yardımcı olacak bazı basit teknikleri öğretecektir. Bu eğitim yeni başlayanlara yöneliktir ve web teknolojileri hakkında temel bilgilere sahip olduğunuzu var sayar. Web siteleri oluşturma konusunda deneyiminiz varsa da yararlıdır.

 • Hangi Google eğitimi taktiklerini uygulayacağınızı belirlerken, arama motorlarının ekosistemini anlayarak başlamalısınız.
 • Arama motorlarının nasıl çalıştığını anladıktan sonra sağlam bir strateji uygulayabilirsiniz.
 • Bu SEO eğitimi, web siteniz için izlemeniz gereken farklı metrikler i size öğretecektir.
 • Ayrıca size algoritmasındaki değişiklikleri ve “Sağlanmadı” özelliğinin web sitenizin sıralamasını nasıl etkileyebileceğini öğretecektir.

Google Ads & Seo Eğitimi

Google reklamlarının ve SEO’nun temellerini öğrenmeye hazırsanız, çevrim içi olarak sunulan çok sayıda kurs vardır. Sıralamanızı geliştirmek ve etkili SEO içeriği oluşturmayı öğrenmek için bir Google eğitimi kursuna katılabilirsiniz. Ayrıca, reklamcılık platformunun ayrıntılarını öğrenmek için bir AdWords Kursu seçebilirsiniz. Her iki durumda da, web sitenizi daha iyi sıralamalar için optimize ederken etkili bir kullanıcı deneyimi oluşturmayı öğreneceksiniz.

 • Google Ads & Seo eğitimi kursları, yeni başlayanlar veya dijital pazarlama kariyeri oluşturmak isteyenler için tasarlanmıştır.
 • Kurslar, reklam metni oluşturmaktan sonuçları izlemeye kadar her şeyi kapsar.
 • Kurslar ayrıca en iyi uygulamaları ve kampanyalarınızı iyileştirmek için kitle verilerinin ve rakip raporlarının nasıl kullanılacağını da kapsar.
 • Ayrıca, daha iyi sonuçlar için reklamlarınız nasıl optimize edeceğinizi ve Kalite Puanınızı nasıl artıracağınızı öğreneceksiniz.
Google Seo eğitimi
Google Seo eğitimi

Google Analytics Seo Eğitimi

Pazarlamacılar için en önemli araçlardan biri Google Analytics’tir. Organik aramayı artırmanıza, daha fazla kitle çekmenize ve veriye dayalı kararlar almanıza yardımcı olabilir. Google Analytic Seo eğitimi nasıl kullanacağınızı öğrenmek için çevrim içi olarak pek çok pratik araç bulunmaktadır. Bu araçlar harika ölçümler ve bilgiler sağlar. Çevrim içi bir işletmeniz varsa, organik aramanızı artırmak ve daha fazla trafik çekmek için bu araçları nasıl kullanacağınızı öğrenin.

Google Seo Eğitimi Nedir?

Web sitenizi arama motoru sıralamaları için nasıl optimize edeceğinizi öğrenmekle ilgileniyorsanız, bir Google Seo eğitimi kursu almalısınız. Bu kurs türü, web sitenizi optimize etmenize yardımcı olabilecek adım adım talimatlar ve planlar içerir. Ayrıca, sayfa dışı SEO kampanyalarının nasıl oluşturulacağını öğreneceksiniz. Kurs ayrıca size Google’ın temel algoritmalarını öğretecektir.

 • Birçok çevrim içi kurs sağlayıcı, Google Seo eğitimi sertifika kursları sunar.
 • Bu kurslar, temel SEO tekniklerini öğretmek ve sizi bu alanda bir kariyere hazırlamak için tasarlanmıştır.
 • Kavramları anlamayı kolaylaştıran kısa video dersleri içerirler.
 • Ayrıca ilerlemenizi değerlendire bilmeniz için farklı görevler de atarlar.
 • Bazı çevrim içi kurslar ücretsizdir, bazıları ise ücret ödemenizi gerektirir.
Google Seo eğitimi
Google Seo eğitimi

Google Seo Uzmanı Eğitimi

Bir Google SEO uzmanı eğitimi almak istiyorsanız, öncelikle arama motorunun algoritmaları hakkında daha fazla bilgi edinmeniz gerekir. Çoğu Google Seo eğitimi, yüksek kaliteli geri bağlantılar ve içerik oluşturmaya odaklanır. Bununla birlikte, size site dışı SEO hakkında bilgi vermez. Site dışı SEO, herhangi bir web sitesinin başarısı için çok önemlidir, ancak genellikle gözden kaçar. Neyse ki, kendi kendine çalışma da dahil olmak üzere başlamanın birçok farklı yolu var. Ayrıca bir abonelik satın alabilir ve Google SEO’yu içeren Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanlığında dört adede kadar kursa katılabilirsiniz.

 • Google çalışanları tarafından verilen özel Google Seo eğitimi kursları da dahil olmak üzere birçok seçenek mevcuttur.
 • Google, biri SEO’nun temelleri için, diğeri ise SEO uzmanı olmak isteyenler için olmak üzere iki farklı sertifika programı sunmaktadır.
 • Sertifika, bir dizi ek kursu tamamlamaktan gelir.
 • Google ayrıca 6 kurs daha içeren bir Dijital Pazarlama ve E-Ticaret sertifikası sunar.
 • Kendinize uygun olan çeşitli kurslardan birini seçip bir google seo uzmanı olabilirsiniz.

Sonraki Makale: Web Tasarım  

Vikipedi: SEO

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir